تبلیغات
معرفی بازیهای جدید در بیا به بازی (PC/PS3/XBOX360) - GOD OF WAR III
شنبه 24 بهمن 1388  11:14 ب.ظ

نام بازی :GOD OF WAR III
شرکت سازنده :SCEA
ناشر :SCEA
نوع بازی :ACTION
پلتفرم : PLAY STATION 3
......................................

شرکت SONY تاریخ انتشار بازی خدای جنگ 3 شانزده مارچ 2010 اعلام کرد.


بعد از جدا شدن غیر منتظره ی David Jaffe و Cory Barlog از Sony، اکنون نوبت به Stig Asmussen رسیده تا با کارگردانی نسخه ی سوم سرانجامی به یاد ماندنی را برای این سه گانه ی محبوب انحصاری کنسول PlayStation رقم بزند. Stig Asmussen با روند ساخت این سری بازی ها ناآشنا نیست؛ او در نسخه ی اول مدیر تیم طراحی محیط و در نسخه ی دوم کارگردان هنری بازی بوده و در حال حاضر نیز رهبری کل تیم سازنده در استودیوی Santa Monica بدست اوست. البته مطمئنآ نبود David Jaffe و Cory Barlog که بی تردید بیش از نیمی از موفقیت نسخه های اول و دوم به واسطه ی مدیریت و توانمندی آن دو شکل گرفته است، کار را برای سازندگان سومین نسخه بسیار سخت خواهد کرد اما Stig Asmussen نوید یک شاهکار را داده است و در اولین نمایش God of War III نیز شاهد آن بودیم که کار ساخت این نسخه حتی فراتر از انتظارات پیش رفته و ایده های تازه ای با آمدن کارگردانی تازه وارد بازی شده است.

خدایان Kratos را به عنوان خدای جنگ و جزئی از خاندان خود نمی پذیرند و نفرت Kratos از آن ها به اوج خود می رسد؛ از سویی دیگر Titanها نیز به کمک Kratos دوباره احیا شده و با او هم پیمان می شوند و همه ی این موارد زمینه ای را فراهم می سازند تا Kratos در اواخر دومین نسخه با نهایت خشم و نفرت به خدایان اعلان جنگ داده و وعده ی نابودی تمامی آنها را بدهد. نسخه ی سوم جاییست که این جنگ وعده داده شده آغاز می شود و باید دید سرانجام آن به چه شکل رقم خواهد خورد.

Kratos به کمک Titanها و به ویژه Gaia (الهه ی زمین و مادر Titanها) به کوهستان Olympus (اقامتگاه خدایان) هجوم می آورد تا همه ی المپ نشینان را نابود سازد. هدف نهایی Kratos و Titanها از بین بردن خدایان به ظاهر فناناپذیر یعنی Helios (خدای خورشید)، Hermes (پیامبر خدایان)، Poseidon (خدای دریاها)، Hades (خدای مردگان) و در راس آنها Zeus (خدای خدایان) است. باید منتظر جنگی بزرگ، دشوار و تعیین کننده بود ...

به نظر می رسد که God of War III به عنوان آخرین نسخه از این سه گانه ی به یاد ماندنی از نظر داستانی حتی غنی تر و جذاب تر از نسخه های گذشته ی خود خواهد بود و باید انتظار وقوع اتفاقات غیر منتظره و گسترده ای را در طول بازی داشت.

در حین انجام مراحل، Titanها نیز در کنار Kratos در حال مبارزه هستند و با جثه ی فوق العاده عظیمشان به شکل های گوناگون به او یاری می رسانند، حتی در مراحلی شما بدون اینکه احساس کنید، بر روی بدن یکی از Titanها در حال مبارزه با دشمنان خواهید بود و این Titan خود در حال حرکت به سمت مقصد است (در پایان تریلر سه دقیقه ای این موضوع کاملآ خودنمایی می کند و شما به صورت مختصر خواهید دید که تمام اتفاقات و مبارزاتی که در این تریلر نشان داده شده بر روی جثه ی عظیم Titan Gaia شکل گرفته است!).

در طول بازی شما افکار Kratos را در مواجهه با موقعیت های مختلف نیز خواهید شنید که بدین وسیله می توانید طرز فکر و روحیات او را بهتر درک کنید و بیشتر با او همراه شوید. همچنین گفته شده است که در طول بازی اتفاقات مهم گذشته نیز با کمک میان پرده ها و دیالوگ ها بازگو خواهد شد تا کسانی که نسخه های قبلی این سری بازیها را انجام نداده و یا از داستان این بازی آشنایی خاصی ندارند چندان سردرگم نشده و بتوانند وارد جریان رخدادهای بازی شوند.

مکانیزم اصلی گیم پلی God of War III تغییر چندانی با دو نسخه ی قبلی خود نکرده است، چرا که نیازی به تغییر نیست اما در جزئیات پیشرفت های بسیار زیادی به چشم می خورد. اینبار شما در صحنه های نبرد با دشمنان بسیار بیشتری نسبت به نسخه های قبلی روبرو خواهید شد و در مواقعی تعداد این دشمنان در یک صحنه حتی به بیش از 50 نفر هم می رسد. آنها دارای هوش مصنوعی بسیار پیچیده تری هم خواهند بود به طوری که با آرایش های گوناگون شما را احاطه می کنند و به شیوه های مختلف به سمتتان یورش می آورند. جالب است بدانید که معمولآ این تعداد دشمنان توسط فرمانده ای تحت عنوان Centaur دستور می گیرند و در صورت کشتن این فرمانده، آنها نیز ضعیفتر عمل کرده و کشتنشان راحت تر می شود. همچنین دشمنان با نزدیک شدن به Kratos می توانند برای کشتن او به صورت دسته جمعی بر روی او انباشته شوند اما Kratos به این سادگیها نخواهد مرد و با تکان دادن متمادی Analogue Stick او می تواند به شکلی هولناک از جای خود بلند شده و این تجمع را با قدرتی عظیم متلاشی کند.

در این نسخه Kratos از سلاح های تازه تر و متنوعتری بهره می برد که هر یک از این سلاح ها در نوع خود احساسی متفاوت را در گیمر ایجاد می کنند و در نحوه ی بازی او اثر خواهند گذاشت؛ حتی سلاح معروف Blade of Chaos نیز پیشرفت هایی را داشته و می توان comboهای بیشتر و موثرتری را با آن اجرا کرد. از جمله مهمترین سلاح های تازه ی اضافه شده به این نسخه می توان به Cestus اشاره کرد. Cestus سلاحیست آهنی به شکل سرهای شیر که همانند دستکشی بزرگ در دستان Kratos قرار میگیرد و قدرت ضربات او را فوق العاده بالا می برد. سلاح دیگر Fire Bow خواهد بود که تا حدودی جانشینی برای سلاح Typhon’s Bane در GoWII محسوب می شود. با استفاده از Fire Bow می توان تیر های آتشین پرتاب کرد و دشمنان مقابل را به آتش کشید. Kratos بعد از کشتن Helios سر او را از بدن جدا خواهد کرد و بدین ترتیب شما به لطف این سر ارزشمند صاحب یک نیروی جادویی تازه نیز خواهید شد. سر Helios می تواند با نور بسیار درخشانی که از دهانش خارج می شود مکانها و درهای مخفی را نشان دهد و حتی باعث آزار و اذیت دشمنان مقابل نیز شود. Kratos همچنین توانایی استفاده از بال های Icarus که آنها را از نسخه ی دوم بدست آورده است را دارد و می تواند در مواقعی خاص برای پرواز کردن از آنها استفاده کند.

یکی از جالبترین و جذابترین قابلیتهای این نسخه توانایی راندن غولهاست. Kratos در طول بازی می تواند با بالا رفتن از غولهایی به نام Cyclops آنها را هدایت کرده و بدین وسیله دشمنان بسیاری را از میان بردارد؛ او در ابتدا شمشیرش را در چشم هیولا فرو می برد و بعد از اینکه او نابینا شد Cyclops برای چند لحظه ای در حالی که رم کرده و به شدت درد می کشد تحت کنترل Kratos در می آید و در این حین می توان او را به سمت دوستان کوچکش هدایت کرد تا هرچه که بر سر راهش قرار دارد زیر پا گذاشته و با سلاح بزرگش نابود سازد.

از دیگر موجودات تاثیرگذار در روند نسخه ی سوم Harpyها خواهند بود. این موجودات که اندامی زنانه و بالهایی شبیه به عقاب دارند، گهگداری در آسمان محیط بازی به صورت دسته جمعی پرسه می زنند و کشتنشان کار نسبتآ راحتیست. اما به غیر از کشتن Kratos می تواند با نزدیک شدن به این موجودات خود را بر روی آنها آویزان کند تا بدین ترتیب از نقطه ای صعب العبور مانند پرتگاه ها به نقطه ای دیگر جا به جا شود. او همچنین می تواند از روی یک Harpy به Harpy دیگر بپرد یا می توانید آن را به سمت دشمنان پرتاب کند.

یکی از موجودات جالبی که در نمایش گیم پلی این بازی نظر خیلی ها را به خود جلب کرد Chimera بوده است. Chimera موجودیست سه رگه متشکل از شیر و مار و بز که در واقع سه جان دارد و هر بار به شیوه ی یکی از رگه هایش مبارزه می کند. شما نیز برای کشتن این موجود افسانه ای باید در سه مرحله ی متفاوت با او به مبارزه بپردازید.

همه ی گیمرها خصوصآ دارندگان کنسول PS3 بعد از عرضه ی عنوان چشم نواز Killzone 2 اکنون مطمئنآ انتظار بسیار بالایی را از گرافیک God of War III دارند. Stig Asmussen نیز با درک این موضوع اعلام کرده است که قصد دارد با God of War III نشان دهد که PS3 چه کارهایی را می تواند انجام دهد و دارای چه قدرتیست. البته اخیرآ نیز فاش شد که تعدادی از سازندگان از استودیوهای Insomniac (سازنده ی سری Resistance) و Naughty Dog (سازنده ی سری Uncharted) که تجربه ی بیشتری در ساخت بازی بر روی PS3 داشته اند، در ساخت God of War III به سازندگان این عنوان کمک خواهند کرد. از این مسائل حاشیه ای که بگذریم در مورد ویژگی های گرافیکی اعلام شده در نسخه ی سوم باید گفت که میزان polygonهای مدل Kratos نسبت به دو نسخه ی PS2 بیش از 4 برابر شده است. همچنین همه ی دشمنان از نظر جزئیات ظاهری با هم تفاوتهایی خواهند داشت حتی اگر از یک نژاد و دسته باشند. ناگفته نماند که در مورد تصاویر اولیه ی منتشر شده از گیم پلی بازی نیز سازندگان اعلام کرده اند که گرافیکی که در این تصاویر دیده می شود به هیچ وجه آنچه که در نسخه ی نهایی بازی خواهد بود نیست و ما به شدت در حال کار بر روی آن هستیم.

سازندگان بار دیگر تاکید کرده اند که God of War III یک بازی کاملآ انفرادی و مبنتی بر داستان است و به هیچ وجه حاوی بخش Multiplayer نخواهد بود اما امکان عرضه ی DLC بعد از انتشار بازی وجود دارد. در مورد زمان انتشار نیز هنوز هیچ منبعی تاریخی به طور رسمی اعلام نکرده است اما استودیوی سازنده این نوید را داد که در E3ی امسال زمان دقیق انتشار بازی را اعلام کند، البته این را هم باید گفت که پیش بینی ها حاکی از آن است که God of War III در سه ماهه ی اول 2010 عرضه خواهد شد. به هر حال انتظارات از این بازی بزرگ بسیار بسیار بالاست و همه انتظار عرضه ی یک عنوان ارزشمند دیگر از این سری بازی ها را دارند و به نظر می رسد که این انتظارات با روندی که در ساخت این نسخه در حال پیشرویست تحقق یافتنی خواهد بود.
  • آخرین ویرایش:یکشنبه 25 بهمن 1388
نظر بده()   
   
chocolate
سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 05:33 ب.ظ
At this time I am going to do my breakfast, after having my breakfast
coming over again to read other news.
How do you stretch your Achilles?
شنبه 18 شهریور 1396 01:05 ب.ظ
I seriously love your website.. Pleasant colors & theme.
Did you build this site yourself? Please reply back as
I'm trying to create my very own site and want to know where you got this from or
exactly what the theme is named. Thank you!
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 10:56 ق.ظ
Hello! Someone in my Facebook group shared this website with us so I came
to take a look. I'm definitely enjoying the information. I'm bookmarking and
will be tweeting this to my followers! Wonderful blog and brilliant design and style.
BHW
جمعه 18 فروردین 1396 02:43 ب.ظ
Very good article. I will be going through a few of these issues as well..
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر